Festyn z okazji Dnia Dziecka

Na początku czerwca, w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka, odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Inicjatorem była pani dyrektor szkoły Sylwia Paluch, ale w przygotowanie imprezy ogrom pracy włożyli rodzice uczniów. Szczególne podziękowania należą się tutaj całej Radzie Rodziców, na czele z przewodniczącym panem Maciejem Błaszczykiem oraz zastępcą - panią Małgorzatą Gierczyk. Rodzice byli zaangażowani w przygotowanie loterii fantowej, poczęstunku dla uczestników festynu, ale również czuwali w domu nad przygotowaniem swoich pociech do występów artystycznych podczas imprezy.

Czytaj więcej: Festyn z okazji Dnia Dziecka

Stop agresji

W marcu rozpoczęła się kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka "Powiedzmy STOP szkolnej agresji". Celem akcji było nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży, a tym samym obniżenie poziomu agresji w szkole. Ofiarami agresji rówieśniczej są dzieci, które niczym charakterystycznym nie wyróżniają się w grupie, dokuczają rówieśnicy, starsi, młodsi, zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Wyniki w nauce czy status materialny nie różnicują środowiska na ofiary i sprawców. Agresja może dotyczyć każdego dziecka i jest procesem, który należy zdecydowanie przerwać.

Czytaj więcej: Stop agresji

Akcja "Dzień bez śmiecenia"

28 maja 2018 r. uczniowie kl. "O" i kl.I wzięli udział w zajęciach ekologicznych "Dzień bez śmiecenia". W czasie zajęć staraliśmy się rozpowszechniać właściwą postawę ekologiczną wobec problemu ochrony powierzchni ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniami środowiska odpadami komunalnymi. Nasze działania skoncentrowane były na przekazaniu uczniom wiedzy dostosowanej do ich możliwości percepcyjnych , na temat znaczenia określenia ekologia w sposób praktyczny oraz wykształceniu pożądanych wzorców zachowań i uwrażliwieniu młodego pokolenia na potrzebę dbania o czystość Ziemi.

Czytaj więcej: Akcja "Dzień bez śmiecenia"

Konkurs recytatorski "Piękna nasza Polska cała"

18 maja 2018 r dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w I etapie konkursu recytatorskiego "Piękna nasza Polska cała" organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Olszanie. Istotą konkursu było rozwijanie postawy patriotycznej wśród przedszkolaków, popularyzowanie poezji , a także rozwijanie talentów dzieci. W konkursie wzięły udział: Emilka Ch. Rita T. Sabinka B, Natalka S, Roksanka Ch. i Wiktoria L. Ich zmagania z poetyckim słowem oceniała komisja a nad całością czuwała organizatorka konkursu pani Małgorzata O. natomiast dzieci do konkursu przygotowała pani Ludwika N. Komisja konkursowa przy ocenie młodych artystów wzięła pod uwagę interpretację, znajomość tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Szczególną uwagę zwróciły piękne stroje Rity i Roksanki. W ostateczności komisja wyłoniła dwie laureatki, a mianowicie Roksankę i Wiktorię które będą nas reprezentować na gminnym etapie konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki i pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski "Piękna nasza Polska cała"

Przegląd Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie

Dnia 25 kwietnia dzieci z oddziału zerowego - jak co roku - wzięły udział w przeglądzie artystycznym zorganizowanym przez GOK w Podegrodziu. Mali aktorzy trochę się denerwowali przed występem , ale trema minęła gdy zatańczyli wiosennego krakowiaka. Następnie dzieci przedstawiły scenkę humorystyczną pt: "Kiepska czarownica"w której główną rolę grały Sabinka i Patrycja Bobak, a następnie wszystkie dziewczynki zatańczyły energetycznego rokendrola. Wyjazd nie byłby możliwy bez pomocy Rady Rodziców, która zasponsorowała przejazd busem do Podegrodzia, za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy również Pani Grażynie Bobak za pomoc i opiekę nad dziećmi.

Czytaj więcej: Przegląd Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie

Konkursy czytelnicze

Kwiecień obfituje w święta i rocznice. Dnia 24 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Olszanie obchodzono Dni Książki. W ramach obchodów filia w Olszanie Biblioteki Gminnej w Podegrodziu zorganizowała wraz ze szkołą dwa konkursy. Pierwszy to konkurs wiedzy o lekturach szkolnych. Konkurs ten był przeprowadzony w obrębie klas młodszych i starszych. Imprezę przygotowały Pani Małgorzata Oleś - bibliotekarka oraz mgr Kamila Oziembłowska i mgr Katarzyna Piekara - nauczycielki języka polskiego. One również wraz z Panią Katarzyną Tokarczyk zasiadły w jury obu konkursów.

Czytaj więcej: Konkursy czytelnicze

Konstytucja 3 maja

Każdego roku 3 maja obchodzimy w Polsce rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ponieważ w tym okresie mamy długi weekend majowy, obchody tego święta w naszej szkole przypadły na 27 kwietnia. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu z czasów Oświecenia. Uczniowie klasy VII przedstawili scenkę objaśniającą młodszym kolegom znaczenie Konstytucji dla Polski, ponieważ był to drugi na świecie i pierwszy w Europie dokument tej rangi. W dalszej części uroczystości wykonawcy starali się oddać nastrój naszych przodków po uchwaleniu Konstytucji: radości i oczekiwanie zmian związanych z poprawą życia i zachowaniem niepodległości. Osiągnięto to poprzez okolicznościowe wiersze oraz pieśni patriotyczne z tego okresu. W śpiewie uczestniczyli też uczniowie kl. VI oraz pozostali uczniowie, którzy poznali polskie pieśni patriotyczne na zajęciach z muzyki. Przygotowaniem imprezy zajęły się mgr K. Piekara i mgr C. Zwolińska.

Czytaj więcej: Konstytucja 3 maja

Spektakl teatralny i Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

27 kwietnia 2018 r. najmłodsi uczniowie z kl. "O" i kl. I byli na spektaklu teatralnym " Kot w butach i ja" w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Nowym Sączu. Następnie zwiedzili Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Zapoznali się z historią powstania Nowego Sącza, zobaczyły dokument lokacyjny miasta, podziwiały różnorodną ekspozycję muzealną: sztukę, malarstwo, rzeźbę. Dowiedzieli się jak dawniej żyli ludzie i czym się zajmowali. Potem wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Celem było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych dzieci. Wdrożenie do aktywności artystycznej i kulturalnej oraz twórczej wyobraźni co stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny i Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Uroczyste obchody Dnia Ziemi w Olszanie

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia, to dzień kiedy wszyscy ludzie, którym nie są obojętne losy Ziemi łączą swoje siły po to aby uświadomić wszystkim, że o dary ziemi należy dbać i szanować środowisko. I tak też było 23 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Wieczorka w Olszanie. Wszyscy uczniowie szkoływzięli udział w uroczystych obchodach Dniu Ziemi. Założeniami dzisiejszego święta było budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.

Czytaj więcej: Uroczyste obchody Dnia Ziemi w Olszanie

"Matematyka bankiem współczesnej wiedzy" - konkurs matematyczny SKO

26 marca 2018 r. odbył się szkolny konkurs SKO pod hasłem "Matematyka bankiem współczesnej wiedzy" zorganizowanego i przeprowadzonego pod opieką opiekunki SKO p. Anny Koterli i p. Ewy Mrówki - matematyczki. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że matematyka otacza nas w życiu codziennym, aby nauczyć się oszczędzania i dobrego gospodarowania pieniędzmi, trzeba dobrze nauczyć się liczyć, przeliczać i kalkulować ceny, koszty, z którymi spotykamy się w różnych sytuacjach. Jest to podstawowa umiejętność do racjonalnego gospodarowania własnymi środkami, której trzeba uczyć od najmłodszych lat, dlatego konkurs był zorganizowany i przeprowadzony w klasach najmłodszych I -III oraz w klasach starszych IV -VI, dopasowane do ich dotychczasowej wiedzy matematycznej.

Czytaj więcej: "Matematyka bankiem współczesnej wiedzy" - konkurs matematyczny SKO

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.Wiecej informacji.

  
EU Cookie Directive Module Information